Image

Podmokelská zákoutí - výsledky

Druhý letošní oddílový závod proběhl v pátek 8. 2. večer. Zázemí v restauraci U Prince bylo sice na první pohled pro slabší povahy trochu nezvyklé, ale brzy jsme se tam cítili jako doma.

Pro závodníky bylo připraveno 20 kontrol + 4 bonusové. Jejich spojení optimálním postupem bylo dlouhé asi 4 km (vzdušně). Závodníci se s tratí poprali velice zdatně a nerozházely je ani drobné nepřesnosti, jako prohozené kódy kleští, hromosvod místo okapu, nebo neočekávaně uzamčená brána do dvora ke kontrole. Katastrální mapa také na některých místech vyžadovala projevit trochu závodnické fantazie, neboť ne všechny čáry v mapě byly i v terénu a naopak. Bonusové kontroly si naopak žádaly pečlivé přečtení popisu a přesný odhad. Přespolní, neznalí děčínských významných budov zde měli mírnou nevýhodu.

Výsledky ukazují, že někteří papíroví favorité tentokrát zaváhali a uvolnili místa dalším dravcům. Podle ohlasů se účastníkům závod líbil, cílem bylo ukázat vám v Podmoklech místa, kde jste třeba ještě nikdy nebyli a potrápit vám trochu mozkové závity. Zde si můžete prohlédnout mapu i se zakreslenými bonusovými kontrolami.

Děkuji všem účastníkům za účast a předvedený výkon, Jindře a Igorovi za pomoc se sběrem kontrol a především Kačce za pomoc s roznosem a organizací akce.

Doufám, že tempo alespoň jedné akce za měsíc nám vydrží, brzy na shledanou se těší

Marťas

9.2.2019 - Marťas